WODOCIĄGI KATOWICKIE SPÓŁKA AKCYJNA
https://www.wodociagi.katowice.pl/o-nas-wodociagi-katowice/dni-energii
Drukuj grafikę : tak / nie

Dni Energii

Dni Energii Miasta Katowice to wydarzenie, które na stałe wpisało w kalendarz imprez ekologicznych odbywających się na terenie miasta. Ich głównym celem jest edukacja i promocja pozytywnych zachowań, które wpływają na poprawę efektywności energetycznej i ochronę powietrza.

Organizatorem imprezy jest Wydział Kształtowania Środowiska, we współpracy z Tauron Ciepło. Katowickie Wodociągi włączają się w jego organizacje, zapraszając chętnych na wycieczkę na teren Oczyszczalni Ścieków Gigablok, gdzie znajduje się Ścieżka Edukacyjna GIGABLOK. Idąc trasą ścieżki, zwiedzający dowiadują się jak wykorzystywany jest biogaz powstający w procesie fermentacji osadów ściekowych oraz jak produkowana jest z niego energia elektryczna i cieplna.

Dni Energii, które odbywają się na placu Kwiatowym i Rynku w Katowicach skupione są wokół misji: czyste powietrze. Przedstawiciele instytucji samorządowych, firm energetycznych i gazowniczych oraz placówek oświatowych, w ciągu całego dnia przekonują, jak działania każdego z nas wpływają na stan powietrza, którym wspólnie oddychamy.

do góry