WODOCIĄGI KATOWICKIE SPÓŁKA AKCYJNA
https://www.wodociagi.katowice.pl/o-nas-wodociagi-katowice/aktualnosci/Baseny-zostaly-otwarte/idn:524
Drukuj grafikę : tak / nie

Baseny zostały otwarte

Baseny zostały otwarte

2020-06-18

W czerwcu w Katowicach rozpoczęły działalność dwa nowo wybudowane baseny- Brynów i Burowiec. Oba mają charakter obiektów wielofunkcyjnych, w których nie tylko można skorzystać z pływalni, ale także i innych atrakcji sportowych. Trzeci analogiczny obiekt jest w trakcie budowy. Ich zarządcą są Katowickie Wodociągi.

Wszystkie trzy baseny, których budowę zaplanowano w Katowicach, są oparte o ten sam projekt. Całkowita powierzchnia każdego z obiektów wynosi 4675 m2, z czego 652 m2 to powierzchnia lustra wody. Każdy poosiada basen sportowy wyposażony w 6 torów pływackich o długości 25 metrów oraz basen rekreacyjny do nauki pływania. Są też masaże wodne, gejzery, grzybek wodny i ławeczka powietrzna oraz dwie wanny jacuzzi. Strefę rekreacji dopełnia 80 m zjeżdżalnia. Przy basenie sportowym znajduje się widownia na 115 osób. Każdy basen posiada też strefę saun. Znajdują się w niej dwie sauny fińskie, sauna parowa (wyłączona do czasu zakończenia epidemii), prysznic wrażeń, a także wytwornica lodu.

Basen Brynów obok pływalni został też wyposażony w salę do gimnastyki akrobatycznej oraz salę fitness. Basen Burowiec posiada natomiast salę przeznaczoną na siłownię oraz halę sportową.

Baseny są czynne codziennie od godz. 6.00 do godz. 22.00.

do góry