Sprawy bieżące | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Sprawy bieżące

 • Ścieżka Edukacyjna GIGABLOK czasowo zamknięta
  Ścieżka Edukacyjna GIGABLOK czasowo zamknięta

  2023-09-14
  Ścieżka Edukacyjna GIGABLOK czasowo zamknięta

  Od połowy września 2023 r. do wiosny 2024 r. na ternie oczyszczalni ścieków Gigablok będą prowadzone prace instalacyjno-budowlane. Z uwagi na bezpieczeństwo, w tym czasie nie będzie możliwości zwiedzania oczyszczalni. Ty samym Ścieżka Edukacyjna GIGABLOK zostaje czasowo zamknięta. O ponownym otwarciu dla zwiedzających poinformujemy po zakończeniu prac.

 • Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Katowice
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2023-07-26
  Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Katowice

  Katowickie Wodociągi S.A. informują, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach stwierdził nieważność części zapisów „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Miasta Katowice” przyjętego uchwałą Rady Miasta Katowice z dnia 27 października 2022 r. Zgodnie z wyrokiem z dnia 12.05.2023 r. (sygn. Akt II SA/GI 337/23) sąd stwierdził nieważność § 6, § 7, § 11 ust. 1, § 12 ust. 1, §  15 ust.

 • Noc Biologów
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2023-01-12
  Noc Biologów

  „Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość” to hasło XII Nocy Biologów, która w tym roku zaplanowana została na piątek 13 stycznia 2023 roku.

 • LEGO IDEAS z branżowym zestawem kanalizacyjnym
  LEGO IDEAS z branżowym zestawem kanalizacyjnym

  2023-01-12
  LEGO IDEAS z branżowym zestawem kanalizacyjnym

  Największy producent klocków na świecie, którymi bawią się całe pokolenia, firma LEGO przedstawiła pomysł na produkt: „SEWER HEROES: FIGHTING THE FATBERG”.

 • Uwaga na oszustów
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2022-11-25
  Uwaga na oszustów

  Katowickie Wodociągi S.A. ostrzegają przed oszustami, którzy podając się za pracowników naszej Spółki chcą wejść na teren nieruchomości w celu sprawdzenia stanu wodomierzy oraz przyłączy.

 • Odkręć i napij się! - jak bezpiecznie pić wodę z kranu

  2022-05-26
  Odkręć i napij się! - jak bezpiecznie pić wodę z kranu

  Odkręć i napij się! Takim hasłem Katowickie Wodociągi rozpoczynają akcję informacyjną zachęcając do picia wody z kranu mieszkających w Katowicach uchodźców z Ukrainy. Akcja jest elementem prowadzonej od trzech lat kampanii „Kranówka katowicka. Szluknij sie z kokotka!”

 • Woda dla Ukrainy
  Woda dla Ukrainy

  2022-04-14
  Woda dla Ukrainy

  Tir w całości wypełniony wodą - ponad 45 tys. butelek! To odpowiedź firm wodociągowych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Wodociągowców Województwa Śląskiego na apel Mocnej Fundacji o pomoc w zbiórce wody dla Ukrainy. Wśród tych, które postanowiły pomóc są oczywiście Katowickie Wodociągi.

 • Zwycięstwo po raz trzeci
  Zwycięstwo po raz trzeci

  2022-03-22
  Zwycięstwo po raz trzeci

  Katowickie Wodociągi po raz trzeci z rzędu zajęły pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągów i Kanalizacji. Zarówno w ubiegłym roku, jak i dwa lata temu  uplasowały się na pierwszej pozycji, a w poprzednich latach także zajmowały miejsca na podium.

 • Zaangażowanie ma moc!
  Zaangażowanie ma moc!

  2022-03-14
  Zaangażowanie ma moc!

  Kranówka katowicka dla 2500 uczestników charytatywnego biegu Pobiegnij dla Ukrainy, podczas którego zebrano ponad 80 tys. zł na wsparcie uchodźców z Ukrainy.

 • Nowe stawki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2021-10-26
  Nowe stawki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków

  Katowickie Wodociągi informują, że od dnia 27 października 2021 r. na terenie miasta Katowice obowiązują nowe stawki opłat za dostarczoną wodę i odprowadzanie ścieków. Zgodnie z przepisami taryfa została zatwierdzona na okres trzech lat 2021 - 2024.

do góry