WODOCIĄGI KATOWICKIE SPÓŁKA AKCYJNA
https://www.wodociagi.katowice.pl/o-nas-wodociagi-katowice/aktualnosci/Warsztaty-Zlaczeni-Woda/idn:580
Drukuj grafikę : tak / nie

Warsztaty „Złączeni Wodą”

Warsztaty „Złączeni Wodą”

2023-11-07

Od 23 do 25 października uczestniczyliśmy w warsztatach pod nazwą "Złączeni wodą"

Warsztaty ekologiczne wraz ze ścieżką edukacyjną i interaktywną lekcją o wodzie odbywały się na terenie Parku Technologicznego przy ul. Żeliwnej 38. Ich organizatorem było Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów we współpracy z Ekoenergia Silesia , a partnerami wydarzenia były Katowickie Wodociągi i Siemianowickie Wodociągi Aqua Sprint.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję dowiedzieć się jak ryby pomagają w oczyszczaniu wód, a także jak działa filtr węglowy. Przez interaktywną lekcję o wodzie, mogły zgłębić tajniki badań laboratoryjnych wody. Dzięki prowadzonym przez nas warsztatom w ramach kampanii "Toaleta to nie śmietnik" nauczyły się też, czego nie wolno wrzucać do toalety.

Dzieci miały też okazję zobaczyć, jak działa jedna z nowoczesnych oczyszczalni ścieków - "Gigablok", która znajduje się w Katowicach Szopienicach. Dowiedziały się, jak nasze codzienne nawyki wpływają na stan sieci kanalizacyjnej i proces oczyszczania ścieków.

Cieszymy się, że w tych bezpłatnych warsztatach wzięło udział ponad 300 dzieci z różnych szkół podstawowych z Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Jaworzna, Sosnowca oraz Będzina. Dzięki takim inicjatywom, możemy edukować, jak dbać o nasze zasoby wodne i środowisko.

 

 

do góry