Zimowa atrakcja powraca | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Strona główna/O NAS/Wydarzenia/Aktualności/Zimowa atrakcja powraca

Aktualności

2019-01-10

Zimowa atrakcja powraca

W Katowicach od paru dni panuje, piękna zimowa aura. To doskonały moment na reaktywację toru saneczkowego w Parku Kościuszki. Dzięki zaangażowaniu i współpracy służb miejskich, strażaków oraz wolontariuszy, już w najbliższy weekend będzie można jeździć „z górki na pazurki”. Katowickie Wodociągi dostarczyły wodę, by przygotować tę niecodzienną atrakcję.

Zapomniana przez lata trasa, została reaktywowana w ubiegłym roku z inicjatywy jednego z mieszkańców miasta - Jarosława Kopciucha. W tym roku, tak jak poprzednio, do  inicjatywy przyłączyli się: Zakład Zieleni Miejskiej, Straż Pożarna oraz Katowickie Wodociągi, dzięki czemu udało się zorganizować wszystko od strony formalnej.

W sobotę 5 stycznia Zakład Zieleni Miejskiej oczyścił tor i napełnił go śniegiem. Katowickie Wodociągi udostępniły hydrant, z którego od niedzieli 6 stycznia strażacy pobierają wodę i rozlewają ją na tor. Kolejne warstwy będą uzupełniane w najbliższych dniach tak, by tor był gotowy na weekend.

Tor saneczkowy ma długość 350 metrów i biegnie ze szczytu górki (nieopodal drewnianego kościółka św. Michała) aż do jednej z alejek kończących park. Przez wiele lat tor, nie był używany. Obecnie to jedna z największych zimowych atrakcji miasta.

Wszystkie osoby zainteresowane zabawą na torze saneczkowym w Parku Kościuszki, muszą pamiętać, że organizatorzy nie zapewniają sprzętu do zjazdu. Wszyscy chętni przed zjazdem muszą zaakceptować regulamin ślizgawki, a dzieci przyjść z opiekunami. Korzystanie z toru odbywa się na własną odpowiedzialność.  

do góry