Kranówka katowicka dla sprzątających dzielnice | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Kranówka katowicka dla sprzątających dzielnice

2021-05-07

Od 26 marca do 22 czerwca trwa IV edycja akcji SprzątaMY Dzielnice. Tradycyjnie najpierw wytypowano zaśmiecone miejsca. W kolejne soboty, od 8 maja do 5 czerwca, mieszkańcy wspólnie z wolontariuszami Stowarzyszenia Wolnej Herbaty wysprzątają pięć wybranych z nich Wodę prosto z sieci dla uczestników sprzątania jak zawsze zapewniają Katowickie Wodociągi.

Projekt SprzątaMy Dzielnice składa się z trzech etapów. W pierwszym mieszkańcy zgłaszali zaśmiecone tereny, w drugim wybrali w głosowaniu finałową piątkę. W trzecim etapie odbywa się wspólne sprzątanie.

Pierwsze sprzątanie odbędzie się 8 maja w dzielnicy Załęże Północne, między trasą DTŚ a ul. Gliwicką. Kolejne będzie miało miejsce 15 maja w dzielnicy Giszowiec, między autostradą A4 a ul. Szopienicką. 22 maja zostanie posprzątany teren przy stawie Grunfeld, od strony ulicy Kamiennej. W ostatnią sobotę maja odbędzie się sprzątanie terenów wokół stawu Maroko, na os. Tysiąclecia. W pierwszą sobotę czerwca wolontariusze będą sprzątać w dzielnicy Załęże Południowe, w rejonie ul. Pośpiecha.

Śmieci zbierane podczas sprzątania trafiają do kontenerów i worków do selektywnej zbiórki odpadów, które udostępnia Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Katowicach.

Katowickie Wodociągi, zapewniają uczestnikom wodę prosto z sieci wodociągowej. W ten sposób zachęcają do picia „kranówki katowickiej” i przyczyniają się do ograniczenia produkcji śmieci w postaci plastikowych butelek.

do góry