„Kranówka katowicka” na Silesia Marathonie | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

„Kranówka katowicka” na Silesia Marathonie

2019-10-04

W niedzielę 6 października na ulicach czterech miast - w tym Katowic - zostanie rozegrana 11 edycja Silesia Marathonu. To największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce. Na biegaczy będzie czekała m.in. „kranówka katowicka”, serwowana ze specjalnych nalewaków.

Katowickie Wodociągi, które są jednym z partnerów Silesia Marathonu dostarczą „kranówkę katowicką” na 5 spośród 10 punktów odżywczych. W 3 punktach zostaną ustawione beczkowozy, natomiast w dwóch po raz pierwszy „kranówka katowicka” będzie podawana wprost z hydrantów za pomocą specjalnych nalewaków. Urządzenia wyprodukowane przez pracowników Katowickich Wodociągów pozwalają w ciągu 10 sekund równocześnie nalać wodę do 30 kubków

Oprócz głównej trasy, biegacze będą rywalizować także w półmaratonie i ultramaratonie. A dzień wcześniej (sobota) na Stadionie Śląskim odbędzie się Mini Silesia Maraton o Puchar Radia RMF FM, a w poniedziałek Bieg 1919 dla młodzieży szkolnej.

W trakcie biegu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na budowę w Parku Śląskim integracyjnego placu zabaw dla dzieci, w którą włączyły się takie gwiazdy polskiej lekkiej atletyki jak Anita Włodarczyk i Justyna Święty-Ersetic.

Pierwszy Silesia Marathon wystartował 3 maja 2009 roku. W tym roku biegacze z 40 krajów będą rywalizować na nieco zmienionej trasie. XI Silesia Marathon odbywa się pod hasłem „Twój bieg. Twoje zwycięstwo, Śląskie 1919-2019”.

 

do góry