Odwiedziły nas tłumy zwiedzających! | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Odwiedziły nas tłumy zwiedzających!

2010-10-19
Odwiedziły nas tłumy zwiedzających!


W dniach 13 oraz 15 i 16 października 2010 r., w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej, Katowickie Wodociągi S.A. wraz z Urzędem Miasta Katowice zorganizowały „Dni Otwarte Oczyszczalni Ścieków Gigablok”. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno szkół jak i mieszkańców. Łącznie odwiedziło nas ponad 360 osób.

W dniach 13 i 15 października 2010 r. oczyszczalnię zwiedzali uczniowie szkół naszego regionu. Odwiedziły nas okoliczne szkoły podstawowe, gimnazja a także uczniowie szkół średnich oraz studenci. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie Katowickie Wodociągi S.A. postanowiły udostępnić oczyszczalnię dla szkół również w dniach 4-5 listopada br.


W sobotę, 16.10.2010 r., oczyszczalnię Gigablok zwiedzali mieszkańcy. Przybyli nie tylko Katowiczanie, ale również osoby mieszkające w Sosnowcu, Chorzowie, Będzinie, Mikołowie, a nawet byli goście z Krakowa.


Na zwiedzających czekały liczne atrakcje. Oprowadzanie poprzedzono prezentacją, w trakcie której Grzegorz Grabka, kierownik Oczyszczalni Ścieków Gigablok, zapoznał obecnych z procesami oczyszczania, odzyskiwania i wykorzystania biogazu, a także procesem produkcji energii elektrycznej. Następnie, zaczynając od wlotu ścieków, przewodnicy oprowadzili grupy po wszystkich obiektach oczyszczalni. Na koniec każdy z uczestników dostał drobny upominek ufundowany przez Katowickie Wodociągi S.A. oraz Urząd Miasta Katowice.

Link do comtv.pl

 

do góry