Sprawy bieżące | Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna

Sprawy bieżące

 • Nazwij basen!
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2019-10-15
  Nazwij basen!

  Mieszkańcy Katowic już w I kwartale przyszłego roku będą mogli korzystać z dwóch powstających kompleksów basenowych - przy ul. Konnej w Burowcu oraz ul. Kościuszki w Brynowie. W oczekiwaniu na otwarcie obiektów Miasto Katowice zaprasza kreatywnych katowiczan do zmierzenia się z zadaniem nadania nazwy miejskim pływalniom.

 • Katowickie Wodociągi przygotowują się do zarządzania miejskimi basenami
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2019-10-08
  Katowickie Wodociągi przygotowują się do zarządzania miejskimi basenami

  Już w przyszłym roku mają zostać otwarte dwa baseny spośród trzech, które powstają w Katowicach. By było to możliwe w najbliższych miesiącach niezbędne jest wykonanie szeregu prac organizacyjnych związanych m.in. przygotowaniem kompleksowej oferty dla mieszkańców oraz zapewnieniem pełnej obsługi od pierwszych dni funkcjonowania basenów.

 • „Kranówka katowicka” na Silesia Marathonie
  „Kranówka katowicka” na Silesia Marathonie

  2019-10-04
  „Kranówka katowicka” na Silesia Marathonie

  W niedzielę 6 października na ulicach czterech miast - w tym Katowic - zostanie rozegrana 11 edycja Silesia Marathonu. To największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce. Na biegaczy będzie czekała m.in. „kranówka katowicka”, serwowana ze specjalnych nalewaków.

 • Odszedł Tadeusz Zuber
  Odszedł Tadeusz Zuber

  2019-09-23
  Odszedł Tadeusz Zuber

  19 września 2019 r. odszedł inż. Tadeusz Zuber, wieloletni Dyrektor Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Katowicach. Przez całe życie zawodowe był związany z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. W wodociągach łącznie przepracował 47 lat. Dzięki swojej wiedzy, pracowitości i zaangażowaniu stał się prawdziwym autorytetem w środowisku zawodowym.

 • Kranówka na 5 edycji biegu 15-tki z Sosnowca do Katowic
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2019-09-06
  Kranówka na 5 edycji biegu 15-tki z Sosnowca do Katowic

  Do pracy, na uczelnię czy spotkanie ze znajomymi - codziennie wiele osób korzysta z tramwaju numer 15, łączącego centrum Katowic z Sosnowcem. Na tej słynnej trasie, już 7 września, odbędzie się piąta edycja biegu „15tka z Sosnowca do Katowic”. Na mecie, przy Galerii Katowickiej, będzie można skorzystać z bezpłatnych, dodatkowych atrakcji oraz napić się „Kranówki Katowickiej” prosto z beczkowozu.  

 • Katowickie Wodociągi S.A. partnerem IV Konferencji „Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi”
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2019-08-28
  Katowickie Wodociągi S.A. partnerem IV Konferencji „Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi”

  Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy partnerem organizowanej już po raz czwarty Konferencji „Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi”, która odbędzie się w dniach 4-6 września br. w Zakopanem.

 • Katowickie Wodociągi zarządcą miejskich basenów
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2019-07-31
  Katowickie Wodociągi zarządcą miejskich basenów

  W 2017 r. w Katowicach ruszyła budowa trzech basenów miejskich. Prace nad realizacją dwóch, zlokalizowanych przy ul. Kościuszki i przy ul. Hallera, rozpoczęły się w połowie roku. Budowa pływalni przy ul. Wczasowej zaczęła się kilka miesięcy później.

 • Zdroje uliczne z “kranówką katowicką”
  Katowickie Wodociągi S.A.

  2019-07-24
  Zdroje uliczne z “kranówką katowicką”

  Katowice montują zdroje uliczne, z których można napić się wody z sieci. To kolejny element kampanii “Kranówka katowicka - szluknij sie z kokotka”.

 • Kranówka katowicka z saturatora
  Kranówka katowicka z saturatora

  2019-07-05
  Kranówka katowicka z saturatora

  Od piątku 5 lipca, w weekendy, na katowickim rynku można napić się za darmo kranówki płynącej z zabytkowego saturatora. To kolejna odsłona kampanii „Kranówka katowicka - szluknij się z kokotka!”, prowadzonej wspólnie przez Urząd Miasta Katowice i Katowickie Wodociągi.

 • Kranówka na Odrzańskiej Nocy Świętojańskiej w Katowicach
  Kranówka na Odrzańskiej Nocy Świętojańskiej w

  2019-06-18
  Kranówka na Odrzańskiej Nocy Świętojańskiej w Katowicach

  Podczas obchodzonej 21 czerwca  na katowickim rynku Odrzańskiej Nocy Świętojańskiej, Katowickie Wodociągi będą zachęcać do picia kranówki.  W godzinach od 14.00 do 19.00 każdy uczestnik wydarzenia, zostanie poczęstowany kranówką i krówką!

do góry